Läätsed vs prillid.

Kannad prille? Kui nii, siis ehk sa ei teagi veel, milliseid eeliseid kontaktläätsed sulle pakkuda võivad. Siin on sulle üks võrdlustabel aitamaks otsustada, milline variant võiks olla sinu jaoks parim. Ja muideks – paljud inimesed valivad mõlemad!

 

Prillid Kontaktläätsed
Vahemaa silma ja prilliklaasi vahel võib tekitada moonutusi. Kantakse otse silma vikerkesta peal, et tagada loomulikum nägemine.

 

Halvem nähtavus vaatevälja äärealadel. Kogu vaateväli on ühtlaselt fookuses. See on eriti tähtis sporti tehes ja autot juhtides, kui on vaja näha nii palju, kui võimalik.

 

Pidev teadlikkus raami ja prilliklaaside olemasolust ning segavad ka prilliklaaside tagakülgedel tekkivad peegeldused. Vaateväljas puuduvad tüütud takistused või peegeldused vaateväljas.

 

Ebamugav raskus näole ja kõrvadele. Perioodiline vajadus raamide pingutamiseks või muudmoodi kohaldamiseks.  Ei mingit üleliigset kaalu- ega ebamugavustunnet. Ei mingeid raame, mis pidevalt mööda nina alla vajuksid. 

 

Prilliklaasid lähevad temperatuuri muutumisel uduseks.

 

Läätsed ei lähe temperatuuri muutumisel uduseks.
Prillid on segavaks faktoriks  sporditegemise juures. Puuduvad segavaid faktored sproditegemisel, mis teeb kontaktläätsed ka eelistatuks sportlaste seas.

 

Prillidega ei saa kanda tavalisi päikeseprille, mis ei ole spetsiaalselt retsepti alusel välja kirjutatud. Kontaktläätsede kandja saab kanda igasuguseid päikeseprille, vastavalt just oma eelistustele.

 

Prillid peaksid su välimust täiendama, järelikult peaks sul neid olema mitu paari. Näiteks ei sobi ju vaba-aja prilliraamid kokku õhturiietusega, sama kehtib värvide kohta.

 

Läätsed sobivad iga su riietusega. 
Prillid on tüütud vihmas või lumesajus.  Kontaktläätsed ei kogu sademeid ega hägusta su nägemist ka vihma või lumesaju korral.

 

Prillid on ebaloomulik ja segav faktor sinu silma ja ümbritseva maailma vahel.  Kontaktläätsed ei vähenda sinu loomulikkust, nad lasevad inimestel näha ka sinu silmi. 

 

 

Tutvu valikuga!