Tellides E-R kella 17:00-ks, saad laokaubad pakiautomaadist kätte järgmisel päeval
0toode(t)

Ostukorvis pole tooteid.

Product was successfully added to your shopping cart.

Info


Kontaktläätsedest

Optometristi visiit Norman-Optikas -20%

Kui te pole varem läätsi kandnud, siis kontaktläätsede saamiseks tuleb esmalt pöörduda optometristi visiidile prillipoodi. Optometrist hindab teie silma seisukorda, millised läätsed teie silma parameetritega sobiksid ja koostöös teiega valib välja just teile sobivad läätsed. Lisaks õpetab ta läätsi kasutama ja hooldama.

Lensnet pakub koostöös Norman-Optikaga teile esmast läätsevisiiti 20% soodsamalt 20 euroga.

Läätsekandjad peaksid korra aastas kindlasti käima ka optometristi vastuvõtul, et kontrollida oma silmade seisukorda. Korduv läätsevisiit on Lensneti klientidele Norman-Optikas samuti 20% soodsam 12 euroga.

Osta aastas tooteid vähemalt 200 € eest ja küsi meilt TASUTA optometristi visiit!

Kui olete aasta jooksul ostnud meie juurest erinevaid kaupu vähemalt 200 € eest, siis teil on õigus saada tasuta visiit optometristile Norman-Optikas. Tasuta visiidi saamiseks palun võtke meiega ühendust info@lensnet.ee.

Läätsede valimine

Milline kontaktläätsetüüp sobib kandjale, sõltub kandja silma parameetritest, refraktsiooniveast, silma seisukorras ja üldisest tervisest; ootustest kontaktläätse kasutamisele, hobidest ja elustiilist, tööiseloomust, vanusest, hügieeniharjumustest ning veel paljudest erinevatest faktoritest. Seetõttu on väga oluline, et kontaktläätsede valimine toimub koostöös professionaaliga, kelleks on koolitatud optometristid ja silmaarstid.

Peale seda, kui on kindlaks tehtud, et sa sobid kandma kontaktläätsesid, valitakse sulle sobivad kontaktläätsed. Kontaktläätsesid eristatakse korrektsiooni vajaduse, materjali, kandmisaja ja kasutamise tüübi alusel.

Sfäärilised kontaktläätsed korrigeerivad lühinägevust (-kontaktläätsed) ja kaugnägevust (+kontaktläätsed). Sõltuvalt prilliretsepti tugevusest võivad kontaktläätsede tugevused olla kas prillitugevustega samasugused või pisut tugevamad/nõrgemad.
Toorilised ehk astigmaatilised kontaktläätsed sobivad neile kandjatele, kelle korrektsioonis on silindriline komponent alates cyl +/-0.75 tugevusest ning kelle nägemine ainult sfääriliste kontaktläätsedega ei ole nii terav. Paljude tootjate valikus on toorilisi kontaktläätsesid nii ühepäevaste- kui kuuajaliste kontaktläätsedena.
Multifokaalsed kontaktläätsed on mõeldud neile kandjatele, kes vajavad korrektsiooni nii kaugele kui ka lähedale vaadates.
Kõvad kontaktläätsed - nende eeliseks on väga hea nägemise kvaliteet, hea prognoos silma tervisele, läätse materjali kestvus ja vastupidavus. Puudustena võib välja tuua esialgse suurema ebamugavuse võrreldes pehmete kontaktläätsedega, pikema harjumisaja ning nende valimise individuaalsuse. Seetõttu neid e-poodidest osta ei saa, vaid teatud optikakauplustest koostöös silmaarstiga. Kontaktläätsede harva kandmise korral on pehmed kontaktläätsed mugavamad, paljude spordialade harrastajatele ning välitingimustes või tolmustes tingimustes töötavatele inimestele on soovituslik samuti kanda pehmeid kontaktläätsesid.
Pehmed kontaktläätsed jagunevad materjalist tulenevalt hüdrogeel- ja silikoonhüdrogeel kontaktläätsedeks.
 • Hüdrogeelkontaktläätsed - Hüdrogeelmaterjalid on oma ehituselt polümeerid, mis koosnevad üksteisega ühendatud monomeeride ahelatest. Esimese hüdrogeelmaterjali töötasid välja Wichterle ja Lim 1962 aastal ning tegemist on HEMA ehk 2-HydroxyEthylMethacrylate nimelise materjaliga. Hüdrogeelmaterjalides transpordib hapniku silmani kontaktläätses sisalduv vesi. Mida rohkem on materjalis vett siduvaid monomeere ja mida suurem on vee protsentuaalne kogus hüdrogeelläätses, seda paremini juhib kontaktlääts hapnikku silmani. Hüdrogeelläätsed jagunevad oma veesisalduse järgi kolmeks: madala veesisaldusega (38-45%), keskmise veesisaldusega (45-60%) ja kõrge vee sisaldusega (60-79%) läätsedeks. Kuid hapniku transmissioon sõltub ka läätse paksusest, mida õhem lääts, seda parem. Hüdrogeelkontaktläätsesid võib päeva jooksu kanda 8-10 tundi või kuni kogu ärkveloleku aja (sõltuvalt materjali omadustest ja tootjast). Ööseks tuleb nad silmast eemaldada.
 • Silikoonhüdrogeelläätsed - Nendes materjalides kasutatakse silikooni kombineerituna hüdrogeel-monomeeridega. Silikoonkomponent tagab väga hea hapniku läbilaskvuse, hüdrogeelkomponent tagab aga läätse elastsuse, märguvuse ja vedelike transpordi. Silikoonhüdrogeelläätsed on jäigemad kui hüdrogeelmaterjalist kontaktläätsed, seetõttu võib kandja neid silmas pisut enam „tunda”. Silikoonhüdrogeelläätsede kandjatel esineb suhteliselt vähem silma kuivuse tunnet. Kuna silikoonhüdrogeelläätsed lasevad paremini hapniku silmani, on ka nende kasutusaeg pikem. Sõltuvalt kontaktläätse tüübist võib neid kasutada järjest 1-2 nädalat või ka kuni kuu aega ilma, et neid peaks ööseks silmast ära võtma.

Kandmisajast sõltuvalt võib kontaktläätsesid jaotada:

 • ühepäevasteks
 • 1-2 nädala läätsedeks
 • 1-kuu läätsedeks
 • 3-kuu kuni aastase kandmisajaga kontaktläätsed

Ühepäevaste läätsede puhul on tegemist kontaktläätsedega, mida peale avamist kasutatakse 12 tundi kuni kogu ärkveloleku aja jooksul ning peale seda visatakse läätsed ära. Nende eeliseks on nende puhastamise ja konteineris säilitamise vajaduse puudumine ning iga päev pannakse silma puhas, kahjustamata kontaktlääts.

 

Päevase kandmisajaga kontaktläätsedeks - siia gruppi kuulub enamik ühepäevaseid, kuuajalisi, 3-kuulisi kuni aastaseid kontaktläätsesid. Pikendatud ja pideva kandmisajaga kontaktläätsed - Pikendatud kandmisajaga (EW-extended wear) kontaktläätsesid kasutatakse ööpäevaselt kuni nädal (6 päeva ja 7 ööd). Pideva kasutamisajaga (CW-continuous wear) kontaktläätsesid kasutatakse ilma läätse silmast ööseks välja võtmata järjest 1 kuu (29 päeva ja 30 ööd).

Läätsede kasutamine

Silma asetamine

 1. Kontaktläätsede kasutamisel on väga oluline pidada kinni headest hügieenitavadest. Enne igat kontaktläätse silma asetamist või eemaldamist pese ning kuivata käed hoolikalt. Aseta silma ainult terve ja puhas kontaktlääts ning kindlasti ära kanna kontaktläätsesid üle aja.
 2. Enne iga kontaktläätse silma panemist puhasta kontaktlääts peopesal puhta hooldusvahendiga, läätse õrnade ringjate liigutustega „masseerides”. Kontaktläätse käsitlemisel väldi küüntega kontaktäätse puudutamist ning läätse kokkupigistamist sõrmede vahel. Nii väldid sa läätse kahjustamist mehaaniliselt.
 3. Enne läätse silma asetamist kontrolli, kas ta on õiget pidi. Õiget pidi lääts meenutab oma kujult kausikest ning läätse ääred vaatavad üles või sissepoole. Vale on, kui lääts meenutab kujult supitaldrikut ning läätse servad on kaardunud väljapoole.
 4. Aseta kontaktläätsed silma hea valgustusega kohas, soovitavalt laua taga istudes. Abiks võid kasutada peeglit. Kraanikausi kohal kontaktläätsi silma pannes sulge äravooluava.
 5. Leia endale mugav viis kontaktläätse silma panemiseks. Ei ole väga oluline, kas sa paned läätse silma oma juhtkäega või mitte. Lihtsam on, kui asetad kontaktlääte silma nimetissõrmega. Fikseeri kindlasti laud, et vältida pilgutamist ning lihtsustada kontaktläätse silma asetamist. Nii väldid ka kontaktläätse kokku puutumist laugude ja ripsmetega. Oluline on, et asetad kontaktläätse silma õrnalt, mitte ei suru, ning väldid küünega silma puudutamist.
 6. Läätse silma asetamisel vaata kergelt ülespoole. Kui lääts on silma peal, pööra pilk otseks ja seejärel pisut alla ning lase laud õrnalt lahti (võid lasta enne lahti ka alalau, seejärel ülalau). Korda sama teise silmaga
 7. Veendu, et kontaktläätsed on silmas mugavad. Hõõrdumis- või ebamugavustunde korral eemalda läätsed silmast, kontrolli, et kontaktlääts on terve, õiget pidi ning puhasta läätsed uuesti. Peale seda võid nad uuesti silma asetada.
 8. Nüüd võid soovi korral teha ka jumestuse.

Kui kasutad kontaktläätsesid päris esimest korda, hoia neid esimesel päeval silmas 2-3 tundi ning pikenda iga järgneva päevaga kasutuskorda ühe tunni kaupa kuni tunned, et kontaktläätsesid on mugav kasutada kogu ärkeloleku aja. Silmade kuivustunde korral kasuta niisutavaid silmatilkasid, mis on mõeldud koos kontaktläätsega kasutamiseks.

 1. Enne läätsede silmast eemaldamist pese ning kuivata käed korralikult.
 2. Eemalda läätsed silmast valgustatud kohas ning enne jumestuse maha võtmist.
 3. Täida konteiner kuni märgistuseni puhta läätsehooldusvedelikuga.
 4. Kontaktläätse silmast eemaldamiseks tõmba ühekäe sõrmega (mugav on kasutada keskmist sõrme) alalug alla ning tõmba lääts ülevalt alla suunaga nimetissõrmega õrnalt silmavalge peale. Seejärel eemalda lääts nimetissõrme ja pöidla abiga ettevaatlikult, et sa ei pigistaks läätse liiga tugevalt kokku ning ei puudutaks küünega silma.
 5. Puhasta kontaktlääts peopesal puhta hooldusvahendiga ning aseta konteinerisse puhtasse hooldusvedelikku selle silma jaoks ettenähtud konteineri poolde.
 6. Korda sama teise silmaga.

Läätsede hooldamine

Kontaktläätsede puhastamine ja desinfitseerimine on olulised, et vältida läätse saastumist mustuse ja mikroobidega. Nii on võimalik tagada silma hea tervis ja kontaktläätse kasutamise mugavus. Eriti just mehaaniline peopesal puhastamine ja seejärel loputamine ning veega kokkupuute vältimine läätsekandmisel ja nõuetekohane läätsekonteineri vahetamine, vähendavad oluliselt silmapõletiku ohtu.

Kõige levinum kontaktläätse hooldussüsteem tänapäeval on nn all-in-one lahused oma kasutamise mugavuse ja lihtsuse tõttu. Nad ühendavad endas puhastamise, loputamise ja desifitseerimise omadused. Ühtegi eelmainitud etappi koos kontaktläätse mehaanilise puhastamisega ei tohiks kontaktläätse hooldamisel välja jätta. Enne igat kontaktläätse silma asetamist või eemaldamist pese ning kuivata käed hoolikalt. Eemalda kontaktlääts silmast enne jumestuse maha võtmist ja pane kontaktlääts silma enne jumestuse tegemist. Täida konteiner kuni märgistuseni puhta läätsehooldusvedelikuga. Ära täida kontenerit liigselt ning väldi liiga vähest konteineri täitmist-nii võib kontaktlääts konteineri kallutamisel jääda vedelikust välja ning kuivada.

Alati eemalda kontaktläätsed silmast ühe kaupa ning puhasta kontaktlääts järgnevalt:

 • Puhasta kontaktlääts peopesal puhta hooldusvahendiga kontaktläätse õrnalt nimetissõrmega läätse mõlemalt poolt 10-15 sekundit hõõrudes. Loputa kontaktlääts puhta lahusega ning seejärel aseta lääts konteinerisse puhtasse hooldusvedelikku selle silma jaoks ettenähtud konteineri poolde. Sulge konteiner kaanega ning veendu, et kontaktlääts oleks konteineri põhjas. Nii ei ole ohtu, et vigastad läätse konteineri sulgemisel. Korda sama teise silmaga.
 • Puhasta kontaktläätsesid neid mehaaniliselt sõrmepadjakesega hõõrudes ja hooldusvahendiga loputades ka enne kontaktläätse silma asetamist.
 • Mehaanilise hõõrdumise abil eemaldad kontaktläätsele ladestunud deposiidid ning mikroobikehad.
 • Hoia kontaktläätsesid puhtas lahuses vähemalt 4 tundi enne järgmist kasutuskorda. Kui sa ei kasuta oma kontaktläätsesid pikema aja jooksul, siis korra nädalas tuleks konteineris hooldusvedelikku vahetada ning korrata puhastamise protseduuri.
 • Jälgi kontaktlääse kandmisel oma optometristi või silmaarsti poolt antud juhiseid ning vaheta kontaktläätsed välja õigeaegselt. Väldi läätsede ülekandmist!
 • Kõik hooldusvahendid ei sobi iga läätsetüübiga. Jälgi hooldusvahendi kasutusjuhiseid ning oma optometristi soovitusi.
 • Kontaktlääts ei tohi kokku puutuda veega (ka ujumisel, dushi all jne). Veega kokkupuutel võib kontaktlääts saastuda Acanthamoebaga ning tekkida võib keratiit, mis ei allu hästi ravile.
 • Kontaktläätse ei tohi niisutada/puhastada süljega!
 • Konteinerit tuleb samuti puhastada. Seda võib teha ainult läätsehooldusvahendiga. Peale kontaktläätsede silma asetamist loputa konteiner hooldusvahendiga ning jäta konteiner õhu kätte kuivama. Kuivamiseks võid konteineri keerata tagurpidi.
 • Vaheta konteinerit vähemalt iga 2-3 kuu tagant ja võta uus konteiner kasutusele iga uue läätsepaariga. Konteiner võib olla bakterite kasvulavaks.
 • Ära kasuta uuesti juba kasutuses olnud läätsevedelikku.
 • Ära kalla läätsevedelikku ümber mõnda väiksemasse pudelisse. See võib vähendada vedeliku steriilsust, mis omakorda võib põhjustada silmapõletikku.

Hoolimata reeglitest, millest tuleb kontaktläätsesid kasutades kinni pidada, on läätsede kasutamine peale mõningast harjutamist lihtne. Kontaktläätsedega võid parandada oma välimust (kui prillid ei meeldi/ei sobi), avardada vaatevälja (puudub piirav raam) või tegeleda mugavalt hobidega. Kui sinu jaoks on raske meeles pidada kõiki pikema kandmisajaga kontaktläätsede hooldusjuhiseid, võid valida ühepäevased kontaktläätsed. Tänu tootjate laiale valikule, leiad spetsialisti abiga kindlasti just sinule sobivad kontaktläätsed!

Läätsekandja meelespea

Oleme väljatoonud olulisemad asjad, mida meeles pidada:

 • Enne kontaktläätsede kasutamist veendu, et oskad neid õigesti silma panna ning ära võtta. Esmase juhendamise saamiseks pöördu optometristi või silmaarsti poole.
 • Järgi kontaktläätsesid kandes alati optometristi või silmaarsti juhiseid. Ära kanna kontaktläätsesid peale pakendi esmakordset avamist kauem kui ettenähtud, kasutamise kordadest sõltumata.
 • Enne kontaktläätsede silma asetamist ning ära võtmist pese käed hoolikalt ning kuivata korralikult. Veendu, et kontaktlääts on terve ning õiget pidi.
 • Enne läätsede silma panemist vaata peeglisse. Kui silmad on punased või kipitavad, kanna see päev prille. Kui punetus ja kipitus ei möödu mõne päevaga, pöördu silmaarsti või optometristi poole.
 • Eemalda läätsed silmast hõõrumistunde, kipituse, silmade punetuse või väsimuse korral. Konteiner ja läätsevedelik võiksid alati kaasas olla.
 • Peale kontaktläätsede kasutamise alustamist veendu, et see kontaktlääts, mis oli peale esimest kasutuskorda paremas silmas, ei satu vasakusse silma ega vasaku silma kontaktläätse jaoks mõeldud konteineri poolde ning vastupidi.
 • Alati vaheta kandmisperioodi lõpul välja mõlemad kontaktläätsed.
 • Ära maga kontaktläätsedega (välja arvatud silikoonhüdrogeel kontaktläätsedega, kui sinu optometrist või silmaarst on seda lubanud).
 • Kontaktläätsesid, silmatilkasid, konteinerit ja soovitavalt ka läätsevedelikku ei tohi jagada oma pereliikmete, sõprade ja teistega.
 • Meigi silmad pärast läätsede silmapanekut ning eemalda läätsed enne meigi mahavõtmist.
 • Ole ettevaatlik aerosoolidega (nt juukselakk)-nad sadestuvad läätsepinnal ja rikuvad läätse.
 • Ära mine läätsedega ujuma - nii soolane kui kloorine vesi kahjustavad läätse.
 • Ära mine kontaktläätsedega dushi alla.
 • Puhasta kontaktläätsesid ainult läätsehooldusvedelikuga. Kontaktläätsesid peab puhastama alati enne kontaktläätsede silma või konteinerisse puhtasse hooldusvedelikku asetamist.
 • Läätsehooldusvedelikku ei tohi korduvkasutada. Aseta kontaktläätsed alati puhtasse hooldusvahendisse ning veendu, et konteiner on hooldusvahendiga piisavalt täidetud.
 • Vaheta kontaktläätse konteinerit iga kord, kui ostad uue hooldusvahendi. Tänapäeval on peaaegu iga hooldusvahendiga kaasas uus konteiner.
 • Konteinerit võib puhastada ainult läätsehooldusvahendiga ning peale puhastamist tuleb ta jätta õhu kätte kuivama.
 • Peale silma asetamist peavad kontaktläätsed olema mugavad ning nägemine hea. Hõõrdumis- või ebamugavustunde korral eemalda läätsed silmast, veendu, et kontaktlääts on terve ning puhasta läätsed uuesti. Peale seda võid nad uuesti silma asetada.
 • Väldi kontaktläätsede kandmist silmahaiguste korral (nt põletikud) ning külmetushaiguse ajal (nt nohu). Kontaktläätsesid pole soovituslik kanda mõnede üldhaiguste korral (nt diabeet). Mõnede üldhaiguste korral võib siiski kanda ühepäevast läätse. Täpsemat infot saad oma silmaarstilt või optometristilt.

Sümptomid ja seisundid, mis võivad kontaktläätse kasutamist piirata või olla kandmisele vastunäidustuseks:

 • Sügelus, kipitustunne või pisaravool
 • Hooajalised või kroonilised allergiad
 • Korduvad silmainfektsioonid või põletikud
 • 3-kuu kuni aastase kandmisajaga kontaktläätsed

Väga oluline on kontaktläätsede kandjatel käia korra aastas ka nn järelkontrollis, et hinnata kontaktläätsede kandmisest tekkida võivaid muutusi silmades. Et tagada hea nägemine kogu eluks, on oluline silmade tervise eest hoolt kanda.

Retsepti lugemine

Kontaktläätsede retseptil on kirjas parema silma (OD) tugevus kõigepealt ja järgmisel real vasaku silma (OS) tugevus. Seejärel on allpool kirjas, mis läätsi on sulle sobitatud (toote nimetus). Kui seda polekirjas, siis on retseptile märgitud teile sobivate läätsede kumerusraadius (BC) ja diameeter (diam). Värviliste läätsede puhul on ka lisatud sobiv värvitoon. Juhul, kui teil on tugev silinderkorrektsioon (alates +/- 0.75), siis vajate toorilisi kontaktläätsi. Sel juhul on retseptil veel kirjas cyl väärtus ja silindrikraad – axis. Multifokaalsete läätsede puhul on vajalik lugemislisa – add. 

Kõik sinule vajalikud andmed on ka olemas eelmiste läätsede läätsepakendi küljel. NB! Prillide jaoks väljastatud retseptil pole kirjas kumerusraadiust ega diameetrit ning teile sobivaid läätsi, mistõttu selline retsept on sobilik ainult prillide tellimisel. Läätsede jaoks on vaja käia läätsekonsultatsioonil optometristi või silmaarsti juures, kes väljastab sulle läätseretsepti koos vajalike andmetega.

Kui siiski jääd hätta retsepti lugemisega, siis võta meiega julgelt ühendust info@lensnet.ee või 577 033 00.

Sõnastik

A-C

Add – Lugemislisa. Vananedes lääts silmas muutub jäigemaks, mistõttu on aina raskem fokusseerida lähedal asuvaid objekte. Multifokaalläätsel on mõlemad: tugevus ja lisa mõõt – add, mis aitab lähinägemist fookusesse saada. Add on alati pluss (+) tugevus. Mõnedel läätsedel on märgitud add hoopis high, medium või low.
Asfääriline – Asfääriline disain annab parema nägemisteravuse ja maksimaalse kontrastitundlikkuse kõikide tugevuste puhul, eriti vähese valgustuse korral.
Astigmatism – Vt. tooriline.
Axis – Silindrikraad. See mõõt näitab toorilise läätse lisatugevuse asukohta. Lahter on täidetud astigmatismi puhul ja selle väärtus ulatub 0°-180°.
BC – Kumerusraadius ( base curve). Näitab läätse tagapinna kuju. Mida väiksem on number, seda järsem on kumerus. BC määrab läätse kandmismugavuse ja kuidas lääts istub silmas. Enamus brändidel on rohkem kui üks BC ja selle väärtus varieerub üldjuhul vahemikus 8.0-9.0.
Bränd (kaubamärk) – Kontaktläätse nimi (näiteks AirOptix Aqua) on tegelikult bränd. Erinevatel brändidel on oma parameetrid ja need on tehtud erinevatest materjalidest – seega ei ole võimalik asendada brändi, mis on erinev sellest, mis on sulle välja kirjutatud.
Cyl (cylinder) – Silinder. Lahter on täidetud juhul kui patsiendil on astigmatism ja vajab toorilisi kontaktläätsi. Kontaktläätsede retseptil on selle väärtus kuni -4,0 (0.25 sammudena).

D-K

Diam vahel ka Dia või D – Diameeter. Näitab läätse suurust millimeetrites ühest läätseservast teise. Väärtus võib varieeruda vahemikus 13.0 kuni 15.0 mm. Erinevatel läätsetootjatel on tavaliselt 1 või 2 eri diameetrit.
Dk/t – Hapniku kogus, mis läheb läbi läätse.
Hooldusvahend – Hooldusvahend on vajalik korduvkasutatavate läätsede puhastamiseks ja säilitamiseks.
Kaugnägev – Kaugnägev inimene näeb hästi kaugele, kuid lähedal asuvad objektid on hägusad.
Kandmisrezhiim – Läätsed jagunevad kandmisrezhiimi poolest peamiselt ühepäevasteks ja kuuajalisteks. Ühepäevaseid läätsi kasutatakse 12 tundi kuni kogu ärkveloleku aja ning peale seda visatakse läätsed ära. Ühepäevased läätsed on kõige silmasõbralikum viis kanda läätsi, kuna alustate igat päeva uue paari läätsedega. Samuti ei vaja te hooldusvahendeid. 1 kuu läätsed sobivad igapäevaseks kandmiseks maksimaalselt kuuaega järjest.

L-P

Lühinägevus – Lühinägev inimene näeb hästi ligidale, kuid kaugel asuvad objektid on hägusad või fookusest väljas.
Multifokaalläätsed – Multifokaalläätsed korrigeerivad 2 eri nägemisprobleemi korraga: kaug- ja lähinägemist.
OD - Parem silm
OS - Vasak silm
OU - Mõlemad silmad on samad
Optometrist - Optometrist on tervishoiuala töötaja, kes teostab iseseisvalt nägemiskontrolli, määrab ja sobitab prillid, kontaktläätsed või vaegnägemist korrigeerivad abivahendid. Optometristi ülesandeks on ka prillide valmistamine ning kliendi igakülgne nõustamine.
Plan või planum – Nulltugevus (0.0). Värvilised läätsed inimesele, kes ei vaja nägemise korrigeerimist, on plan tugevustega. Vahel on ka toorilised läätsed plan tugevusega, mis tähendab, et vajatakse läätsi ainult astigmatismi korrigeerimiseks.
PWR- Läätsepakil märgitud, kui power – läätse tugevus.
Presbüoopia – Ealine protsess, mille tulemusena nõrgeneb silma võime muuta läätse kuju ning sellest tulenevalt ei näe inimene selgelt lähedal asuvaid esemeid, kuid kaugele näeb hästi. Presbüoopia on üks kaugnägevuse ehk hüperoopia alavorm ehk vanaeanägemine
Tooriline – Toorilisel läätsel on lisatugevus korrigeerimaks astigmatismi. Tooriliste läätsede retseptil on alati kirjas cyl ja axis väärtus.
Ööpäevased läätsed – Neid läätsi ei pea magama minnes eemaldama, kui optometrist või silmaarst on seda lubanud.

Korduma kippuvad küsimused

Mis on ööpäevased läätsed?

Ööpäevased läätsed on silikoonhüdrogeel materjalist ja lasevad hästi hapnikku läbi. Silikoonhüdrogeelläätsed jagunevad pikendatud ja pideva kandmisajaga kontaktläätsedeks. Pikendatud kandmisajaga (EW-extended wear) kontaktläätsesid kasutatakse ööpäevaselt kuni nädal (6 päeva ja 7 ööd). Pideva kasutamisajaga (CW-continuous wear) kontaktläätsesid kasutatakse ilma läätse silmast ööseks välja võtmata järjest 1 kuu (29 päeva ja 30 ööd). Kindlasti pead konsulteerima oma optometristi või silmaarstiga ja tema peab andma sulle nõusoleku lähtuvad sinu silmade seisukorrast, kas võid läätsed ööseks silma jätta või ei.

Mul on retseptil kirjas AirOptix Aqua, kas see tähendab, et muid läätsi ma ei saagi osta?

Kindlasti sulle sobivad ka muud läätsed, kuid prillipoes on sulle sobitatud just neid läätsi ja kindlaks tehtud, et need sobivad sulle. Kui retseptil ei ole kumerusraadiust (BC) ega läätsede diameetrit (diam), siis kahjuks muid läätsi sa hetkel ei saa tellida. Soovitan sul enne valida omale e-poest välja, mis läätsi sooviksid, ja siis pöördu omale sobivasse optikakauplusesse, kus lase teha kindlaks, kas need läätsed sobivad sulle. Meie poel on koostöö Norman-Optikaga ja nende spetsialistid aitavad teid igakülgselt sobivate läätsede leidmisel. Prindi siit välja visiiditasu soodsamalt saamise jaoks sooduskupong.

Mis tähendab kasutusaeg 1 kuu?

See tähendab seda, et kui avad kuuajaliste läätsede pakendi, siis 30 päeva pärast hiljemalt pead asendama läätsed uue paariga.

Kui tihti peab vahetama läätsekonteinerit?

Läätsekonteinerit peab vahetama vähemalt iga 3 kuu tagant. Enamik läätsevedelikke ei tohi olla avatud üle 3 kuu – seega on lihtne meeles pidada, et iga läätsevedelikuga võtad ka uue läätsekonteineri kasutusse. Võta alati ka uus konteiner, kui alustad uue paari läätsede kasutamist. Läätsevedeliku ja silmatilkade pudeli peale soovitame kirjutada kindlasti pudeli avamiskuupäev.

Kas ma läätsedega võin ujulas ja saunas käia?

Läätsedega pole kindlasti soovitatav ujulasse minna, kuna vees olevad bakterid võivad kahjustada läätse ja tekitada silmapõletikku. Isegi kraanivesi võib põhjustada põletikku. Saunas käia me ei soovita läätsedega, kuna kuiv õhk võib soodustada silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust. Juhul, kui te seda ikkagi teete, siis kasutage niisutavaid silmatilku ja ühepäevaseid läätsi. Ning ujulas kindlasti ujumisprille.

Läätsed ei tundu silmas head, mida teha?

Kohe, kui tunned ebamugavustunnet silmas, eemalda lääts! Seejärel kontrolli lääts ja silmad üle, ega pole läätsel mõnd võõrkeha või silmas ripsmekarva. Abiks on ka läätse puhastamine peopesas läätsevedelikuga. Peale seda kontrolli, et oled asetanud läätse õiget pidi silma. Lääts on õiget pidi, kui ta on sõrmel kausi kujuga, mitte ääred väljapoole kaardus. Osadel läätsedel on graveering, millelt näed, kas lääts on õiget pidi näpu peal või ei. Kui oled veendunud, et lääts on õigesti silmas, aga ebamugavustunne ei möödu, siis proovi, kas lääts on ka teises silmas ebamugav. Kui see on nii, siis võib olla tegemist defektse tootega läätse esmakordsel silma asetamisel. Kui see juhtub mitmekordsel kasutuskorral, siis oled arvatavasti kasutamise käigus vigastanud läätse. Kui aga lääts ei ole ebamugav teises silmas, siis on tõenäoliselt põletik silmas.

NB! Ebamugavustunne võib sind üllatada, kui oled tellinud läätsed, mida sulle pole sobitatud silmaspetsialisti juures. Sellepärast soovitame tungivalt konsulteerida optometristi või silmaarstiga enne läätsede ostmist.

Kas ma vajan retsepti, et esitada tellimus?

Ja, kindlasti! Enne tellimist veendu, et sul on meie lehelt valitud läätsedele tehtud sobitus optometristi või silmaarsti juures ja läätseretsept ei oleks vanem, kui 1 aastat. Et garanteerida läätse hea istuvus silmas, tuleb iga tellitavat läätse sobitada silmaspetsialisti juures. Lensnet OÜ koostööpartner on Norman-Optika 9 kauplusega üle Eesti. Norman-Optikas on võimalik enamik meie e-poes müüdavaid läätsi sobitada ja saada nõuandeid toodete kohta. 

Kuidas ma saan tellida läätsi, kui olen läätsekandja, aga retsept on kadnud?

Sel juhul vajad oma praeguste läätsede karpi. Läätsede karbi peal on kirjas, mis brändi kannad ja mis on sinu läätsede parameetrid.

Kuidas saan tellimust esitada?

Tellimine lensnet.ee-st on lihtne! Meie tellimise juhend aitab sul samm-sammu haaval teha tellimuse. Kui ikka jääd hätta, siis võta meiega ühendust 577 033 00 või e-posti teel.

Mul on erineva tugevusega silmad, kui mitu paari saan siis osta korraga läätsi?

Pead jälgima mitme tüki kaupa me müüme läätsi - see on kirjas peale iga läätse nimetust. Osasid läätsi müüakse 6 tükilises karbis. See tähendab, et pead soetama omale erinevate tugevustega silmade korral ühe silma jaoks 6 läätse ja teise silma jaoks ka 6 läätse, kokku 12 tk. Paljusid läätsi müüme ka 3 tüki kaupa, siis on võimalus läätsed soetada 3 paari kaupa. Levinumad läätsed on meil müügil ka 1 tk kaupa. Ühepäevased läätsed on enamjaolt müügil 30 tk karbina, neidki siis tuleb soetada 1 karp ühe silma jaoks ja teine karp teise jaoks erinevate silmade puhul. Pane ka tähele, et paljudel toodetel on soodsam hind, mida rohkem tellid.

Kuidas ma saan kontrollida oma tellimuse staatust?

Selleks pead olema lensnet.ee registreerunud kasutaja ja loginud oma kontole sisse.

Kui kaua võtab tellimine aega?

Tellimuse täitmine võtab meil aega 1 päev kuni 4 nädalat. Need läätsed, mis meil on laos, saadame välja tellimusega samal päeval, kui tellimus on meieni jõudnud tööpäeval enne kella 17.00. Teiste läätsede tellimisaeg on 1-2 nädalat. Plussläätsed, toorilised ja multifokaalsed läätsed võivad jõuda sinuni 3-4 nädalaga. Palun jälgi iga toote juures eraldi välja toodud tarneaega lisainformatsioonis.

Millised on tarneviisid ja hinnad?

Tellida saab läätsed posti teel, pakiautomaadi kaudu ja kulleriga koju kätte. Või tuled tellimusele ise järele. Täpsem info ja tariifid leiad kohaletoimetamine alt.

Kuidas ma pääsen ligi oma kontaktandmetele ja saan muuta neid?

Registreerunud kliendid saavad oma andmeid vaadata ja muuta minu konto alt sisse logides lensnet.ee päises. Registreerunud klient on kasulik olla, kuna nii saad esimeste seas kätte uudiskirju, tellimuse tegemine on palju kiirem ja palju muud.

Kuidas kasutada sooduskoodi?

Ostukorvis on lahter allahindluskood, sinna tuleb sul sisestada kood ning seejärel arvutab süsteem sulle soodustuse.


Optikapoodide omatooted

Mõned optikakauplused kasutavad nö. omatooteid. Meil on need tooted müügil tootja originaalpakendis. Nime ja pakendit arvestamata on need tooted identsed ja nende tootja on sama.

Instrumentariumi omatooted:

 • iWear DD Comfort Extra = Dailies Aqua Comfort Plus
 • iWear DR Comfort = Biomedics 55 Evolution
 • iWear XR Comfort = AirOptix Aqua
 • iWear Oxygen = Biofinity
 • iWear XR Supreme Toric = Biofinity Toric
 • iWear DR Color = Expressions Colors
 • iWear All-in-One 355 ml = Opti-Free Express 355 ml
 • iWear All-in-One 120 ml = Opti-Free Express 120 ml

Eagle-Visioni omatooted:

 • VISIO Daily GMA = Pretty Eyes Daily Clear
 • VISIO Hydrogel = Biofinity

Kui kannad näiteks iWear DD Supreme Plus läätsi, siis saad need samad läätsed osta meilt Dailies Aqua Comfort Plus tootena.


Ostuinfo

Tellimine e-poest

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Kaupadele on võimalik ise järele tulla Tõnismägi 16A, Tallinn või tellida kaubad pakiautomaati, kohaletoimetamise kulleriga või kasutada Eesti Posti lihtkirja teenust või rahvusvaheliste saadetiste puhul tähitud maksikirja teenust. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole

Enne kontaktläätsede tellimist veendu, et sul on olemas läätseretsept, kus on kirjas, mis läätsed sulle sobivad ja et oskad kontaktläätsi õigest kasutada ja hooldadaKui oled juba kogenud läätsekandja, siis piisab, kui sul on olemas eelmiste läätsede läätsepakend, et olla kindel, et tellid õiged läätsed. Sellegipoolest soovitame oma silmi kontrollida vähemalt kord aastas. Nüüd vaid mõned sammud ja läätsed pannakse sinu poole teele!

1. Leia oma läätsed 

2. Lisa oma retsepti andmed

Kogus, mille kaupa läätsi müüakse, on kirjas alati iga läätse nimetuse järel ja hind toote juures viitab antud kogusele. 

Palun sisesta oma retsepti andmed, mille leiad oma läätseretseptilt või eelmiste läätsede karbilt. Kui sul on mõlemad silmad ühesuguse nägemisega, siis on vajalik märkida vaid oma läätsede tugevus ja valida kogus vastavalt valitud läätsede pakendile. Kui sinu silmad on erinevad, siis vali "silmad erineva tugevusega" ja märgi ära mõlema silma tugevused. Pane tähele, kas sinu läätsi müüakse 1 tk kaupa või suuremas koguses. See on kirjas alati iga toote nimetuse järel (näiteks AirOptix Aqua 6 tk ehk 6 läätse). Kui valid näiteks toote, mida müüakse 3 tk kaupa ja soovid osta 3 paari läätsi, siis pane koguseks 2 või erinevate silmade korral parema silma koguseks 1 ja vasaku silma koguseks samuti 1 - nii saad 3+3 ehk 3 paari läätsi. Vahel tuleb ka täita lahtrid: BC, Diam. Värviliste läätsede puhul soovitud värvitoon ja tooriliste ning multifokaalsete läätsede puhul: cyl, ax, add. Ära heida meelt, kõik need andmed on sul retseptil või läätsepakil olemas! Kui kõik andmed on sisestatud, siis vajuta osta. 

Nüüd on sinu läätsed lisatud ostukorvi ja sul on võimalik veel poes ringi vaadata või siirduda koheselt ostukorvi ostu vormistama.

Tellimuse kinnitamine

Täida palun oma kontaktandmed. Seejärel määra ära kuidas soovid kaubad kätte saada ja vali sobiv makseviis. Ning vajuta vormista ost. Eesti Posti lihtmaksikiri on tasuta olenemata ostusummast, kui ostad läätsi vaid paari või kolme kaupa. Alates ostust summas 30 € on tasuta ka tarne pakiautomaati ning alates ostust 40€ võid tellida kaubad otse koju või kontorisse kulleriga täiesti tasuta.

Makse teostamine

Võid maksta tellimuse eest otse oma pangakontolt Swedbankis, SEB, Danske, Nordea või LHV pangas. Panga ja ostja vaheline side on kaitstud SSL-turvaprotokolliga, mis tagab selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta. Panga ja kaupmehe vahel liikuv informatsioon on varustatud digitaalsete allkirjadega.

Veel saab tasuda arve alusel, krediitkaardiga või PayPal kontolt.

Makseviisid

SEB Swedbank Nordea  LHV Paypal 
MakseviisKirjeldus
Arvega tasumine Peale tellimuse vormistamist tuleb tellimuse kinnitus meilile, mis sisaldab OÜ Lensnet pangakonto rekvisiite. Kui makset pole meie kontole laekunud 3 tööpäeva jooksul, siis tühistame tellimuse. Võid meid ka ise informeerida, kui soovid pikemat maksetähtaega või tellimust tühistada. 
Pangalingiga Lensnet e-poes saad maksta otse oma pangakontolt Swedbank, SEB, Nordea ja LHV pangas. Peale maksekorralduse kinnitamist lahku internetipangast vajutades "Tagasi kaupmehe juurde".
Paypal Selleks pead avama PayPal konto ja siduma oma krediitkaardi selle kontoga. Kui peaks tekkima vajadus raha tagastamiseks, saame selle lihtsalt tagasi saata sinu PayPal kontole.

Kohaletoimetamine

Kaubad võid kätte saada tasuta, kui tuled järele meie koostööpartneri Norman-Optika kauplusesse asukohtadel:

 • Mustakivi tee 17, Lasnamäe Prisma, Tallinn. Avatud E-L 10-20, P 10-18. Kuna ladu asub siin, siis laos olevad kaubad võib tööpäeval koheselt kätte saada.
 • Rävala pst 6, Tallinn. Avatud E-R 10-19, L 10-17. Laokaubad saab kätte samal päeval, kui tellimus on esitatud tööpäeval kella 14:00. Kui hiljem, siis järgneval tööpäeval alates kella 16:00. Kindlasti oota alati ka meilile kinnitust, et Sinu tellimus on kaupluses valmis pandud.
 • Turu 2, Tartu, Tasku keskus. Avatud E-L 10-21, P 10-18. Laokaubad on kohal 1-2 tööpäevaga. Kindlasti oota alati ka meilile kinnitust, et Sinu tellimus on kaupluses valmis pandud.

Toodete tellimisaeg, mida pole laos, võib varieeruda paarist päevast 3-4 nädalani. Soovitame tellimus vormistada registreerunud kliendina, et teil oleks kiirem teha kordustellimusi ja näeksite oma kontolt, millal tellimus on täidetud. Loe SIIT enam kõikidest püsikliendi hüvedest.

Järgnevalt muud viisid kauba kätte saamiseks:

 TarneviisKirjelduseHind
DPD Pickup DPD Pickup pakiautomaat või pakipood

DPD Pickup on pakkide saatmise ja väljastamise punktide võrgustik, mis hõlmab endas nii sisetingimustes olevaid pakipoode kui välitingimustes olevaid pakiautomaate. Kui tellid laos olevad kaubad pakiautomaati tööpäeval enne kella 17:00, siis jõuab pakk Mandri-Eestis sihtkohta hiljemalt järgmisel päeval. Kui pakk on jõudnud Pickup punkti, saab paki saaja teavituse SMS-sõnumi või e-kirja teel. Pakk väljastatakse nii Pickup pakipoodides kui automaatides PIN-koodi alusel. Pakipoes vajadusel ka isikut tõendava dokumendi (pass, ID-kaart või juhiluba) alusel. Pakki hoitakse Pickup punktis 7 kalendripäeva. Rohkem infot Pickup punktide asukohtade kohta: Pickup asukohad.

1,5 € (30 € ostust TASUTA)
SmartPOST SmartPOST pakiautomaat SmartPOSTi pakiautomaati tellitud kaubad saad Mandri-Eestis kätte järgmiseks päevaks, kui tellimus on esitatud tööpäeval enne kella 17:00 ja kõik tooted on laos. Kohe, kui pakk on jõudnud sihtkoha pakiautomaati, edastatakse paki saaja mobiiltelefonile SMS sõnumiga teade. Paki saaja tuleb pakiautomaadi juurde ja sisestab saadud uksekoodi ning uks avaneb. Rohkem infot pakiautomaatide asukohtade kohta: SmartPOST asukohad. 2,0 € (30 € ostust TASUTA)
Omniva Omniva pakiautomaat Omniva pakiautomaati tellitud kaubad saad Mandri-Eestis kätte järgmiseks päevaks, kui tellimus on esitatud tööpäeval enne kella 17:00 ja kõik tooted on laos. Tutvu SIIT Omniva pakiautomaatide täitmise ja tühjendamise kellaaegadega. Kohe, kui pakk on jõudnud sihtkoha pakiautomaati, edastatakse paki saaja mobiiltelefonile SMS sõnumiga teade. Paki saaja tuleb pakiautomaadi juurde ja sisestab saadud uksekoodi ning uks avaneb. Rohkem infot pakiautomaatide asukohtade kohta: Omniva asukohad 3,0 € (40 € ostust TASUTA)
SmartPOST Kuller Vormistades tellimuse tööpäeval enne kella 17:00, saad paki kätte järgmisel päeval, kui kõik tooted on laos. Kui esimesel korral ei õnnestu pakki kliendile üle anda, siis lepib kuller vajadusel kokku teise aja. Pakk antakse kliendile üle unikaalse koodi alusel, mis saadetakse kliendile SMS-teatega.  4,5 € (50 € ostust TASUTA)
Omniva Tähitud maksikiri välismaale Tähtmaksikiri väljastatakse saajale tema elu- või asukohas allkirja vastu. Väljastamiseks tehakse üks katse. Juhul, kui saadetist ei õnnestu üle anda, jäetakse saaja postkasti postisaadetise saabumise teade, mille alusel väljastatakse saadetis saajale teatel kirjas olevas postiasutuses. Eesti Posti tähitud maksikirjaga me ei saada Soome hooldusvedelikke suuruses al. 240 ml. 7 €
SmartPOST SmartPOST Soome Kohe, kui pakk on jõudnud sihtkoha pakiautomaati, edastatakse paki saaja mobiiltelefonile SMS sõnumiga teade. Paki saaja tuleb pakiautomaadi juurde ja sisestab saadud uksekoodi ning uks avaneb. Pakiautomaati tellitud kaubad saad Helsingis kätte järgmiseks tööpäevaks, mujal Soomes 2-3 tööpäeva jooksul, kui tellimus on esitatud tööpäeval enne kella 16:00 ja kõik tooted on laos. Rohkem infot pakiautomaatide asukohtade kohta: SmartPOST asukohad. 9,2 €

Garantii ja tagastamine

Kaup, mille soovite garantiikorras tagastada, saatke meile koos originaalpakendi ning tellimuskoopia ja selgitusega aadressile:

OÜ Lensnet

Rävala pst 6
10143 Tallinn

 


Ühepäevastel läätsedel ei ole garantiid. Muudel läätsedel peab puudus ilmnema esmakordsel kasutuskorral. Päikeseprillidele kehtib garantii 1 aasta tootjapoolse defekti tuvastamisel. Pretensiooni esitamise õigus on 2 aastat. Tarbija võib pöörduda kauplejaga tekkiva vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks tarbijakaitseameti juures tegutsevasse tarbijavaidluste komisjoni veebiaadressiga www.komisjon.ee. Samuti on võimalik kasutada vaidluste lahendamiseks internetipõhist vaidluste lahendamise platvormi (ODR platvorm - http://ec.europa.eu/consumers/odr/). Eelkõige on internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis.

Kui kinnitame tagastatud toote praagiks, siis saadame asendustoote või tagastame ostusumma. Kui toode ei osutunud defektseks, siis müüjal ei ole kohustust kaupa asendada. Tutvuge ka läätsede kasutamise ja hooldamise reeglitega meie e-poes.


Tagastamine

Tarbijal on õigus 14 päeva jooksul alates kauba kättetoimetamise päevast kaup tagastada ja saada tasutud raha tagasi. Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis rikkumata kujul. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab SIIT ning saata see e-posti aadressile info@lensnet.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Tagastada ei ole võimalik

 • plusstugevusega läätsi
 • multifokaalseid ja toorilisi läätsi
 • hügieenilistel kaalutlustel läätsekonteinereid ja -pintsette ning reisikomplekte.


Püsikliendi boonusprogramm

Püsiklient on olla kasulik, kuna säästad nii ajas kui rahas! Registreeru meie kliendiks ja poodi külastades logi alati sisse oma kontole. 

Nii:

 • Näed koheselt kõiki täishinnaga tooteid 5% soodsamalt
 • Kogud igalt ostult punkte, mida saad kasutada järgnevate ostude eest tasumisel. 1 punkt võrdub 0,02 euroga. Näiteks kliendikonto tegemisega teenite juba 5 punkti, mis on võrdne 0,1 euroga. Kirjutad ostetud tootele arvustuse ja teenid 25 punkti ehk 0,5 eurot. Et kasutada oma boonuspunkte, siis järgeva ostu vormistamisel ära unusta märkida tasumisel linnuke kasti "kuluta oma punkte". Boonuspunktid aeguvad 1 aasta pärast. 
 • Saad vormistada oste kiiremini
 • Hoida silma peal oma tellimustel
 • Salvestada erinevaid kohaletoimetamise aadresse
 • Jõuab sinu postkasti uudiskiri meie sooduspakkumiste ja muu huvipakkuvaga 2-4 korda kuus. Uudiskirjast on võimalik loobuda igal hetkel