Käte pesu ja kontaktläätsed

Avaldatud: 09.04.2021

Me oleme kõik teadlikud, et käsi tuleb pesta alati enne läätsede silma panemist ja nende eemaldamist. Kuid kas me ikka jälgime neid reegleid alati ja teeme seda korralikult?

Mis juhtub siis, kui me ei pese käsi enne läätsede käsitsemist või ei tee seda piisavalt korralikult?

Kuna läätsede käsitsemisel puutume paratamatult sõrmedega oma silmi, siis on oht nakatuda viirustesse või saada mõni silmahaigus. Mustadest kätest põhjustatud silmahaigusi on erinevaid, alates kergematest, mis põhjustavad mõned nädalad ebamugavust, kuni pimedaks jäämiseni.

Kõike seda on kerge vältida, kui pesed käsi hoolikalt vähemalt 40 sekundit ja kuivatad käed puhta paberrätikuga. Ühepäevased läätsed viska alati peale ühekordset kasutust ära. Kui kannad kuuajalisi läätsi, siis pea meeles läätsi puhastada peopesas õrnade ringjate liigutustega. Puhastamine on ainult spetsiaalse läätsehoolduslahusega. Mitte kunagi ei tohi selleks kasutada kraanivett! Jälgi ka, et läätsekonteineris oleks alati piisavalt läätsevedelikku, et läätsed ei jääks kuivale. Kui hakkad uuesti läätsi silma panema, siis loputa nad värske hooldusvedelikuga üle ja vana vedelik kalla konteinerist ära. Seejärel loputa läätsekonteiner värske hoolduslahusega üle ja jäta see tagurpidi puhtale paberrätikule kuivama.

Milliseid lihtsaid reegleid veel järgida?

Väldi läätsedega magamist
Väldi läätsede üle kasutusaja kandmist
Vaheta läätsekonteinerit vähemalt iga 3 kuu tagant

Kui pesed käsi hoolikalt enne läätsede käsitsemist ja jälgid läätsede kasutamise ja hooldamise reegleid, siis on mugav läätsekandmine tagatud!

 

Loe veel
OÜ Lensnet
Rävala pst 6, 10143 Tallinn
Tööaeg
E - R / 10:00 - 17:00
(+372) 577 033 00