E-poe kasutus- ja privaatsustingimused

1. Üldine

 1. Veebipoe lensnet.ee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Lensnet (registrikood 12228257) asukohaga Rävala pst 6, 10143 Tallinn.
 2. Müüjal on õigus kauba hindu ja valikut ühepoolselt muuta kohustuseta teavitada sellest ostjat. Kui müüja on muutnud hindu peale ostja tellimuse esitamist, on tal kohustus tarnida tooted müügihetkel kuvatud hindadega.

2. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo 

 1. Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
 2. Kõik hinnad e-poes on kajastatud eurodes (EUR) ja sisaldavad käibemaksu.
 3. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest (alates ostust 30 € on saatmine pakiautomaatidesse tasuta). Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
 4. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

3. Tellimiskord

 1. Ostja kinnitab
  • Et omab optometristi või silmaarsti poolt väljastatud kontaktläätsede retsepti ning oskab kontaktläätsi kasutada ja hooldada.
  • On teadlik ohtudest, mis võivad kaasneda kontaktläätsede kandmisega.
  • On esitanud enda kohta õiged isikuandmed.
  • Tasub tellimuse esitamisel kauba ja saatekulu müüja pangakontole. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. 
 2. Müüja kinnitab
  • Kõik e-poes müüdavad kaubad on originaaltooted ja vastavad ostja poolt esitatud tellimusele.
  • Et võtab ostja poolt esitatud tellimuse täitmiseks peale raha laekumist müüja pangakontole, mille järel tellimus täidetakse 1-30 päeva jooksul. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-2 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.
  • Kaup edastatakse ostjale tellimusel valitud tarneviisi kohaselt, kas pakiautomaadiga, kullerteenusega või tulles ise järele.
  • Kui tellimust ei ole mingil põhjusel võimalik täita, võtab müüja viivitamatult ühendust ostjaga ja lepitakse kokku samaväärse tootega asendamine või tagastab müüja ostjale ostusumma hiljemalt 2 tööpäeva jooksul. 

4. Taganemisõigus

 1. Ostjal on õigus kaubast taganeda 14 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest. Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis rikkumata kujul. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab SIIT ning saata see e-posti aadressile info@lensnet.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
 2. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
 3. Hügieenilistel kaalutlustel ei ole võimalik tagastada läätsekonteinereid ja -pintsette, reisikomplekte, kui nende vahetu pakend on avatud.
 4. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.
 5. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna. 

5. Garantii ja pretensiooni esitamise õigus

 1. Kaup, mille ostja soovib garantiikorras tagastada, tuleb toimetada koos originaalpakendi ning tellimuskoopia ja vabas vormis selgitusega aadressile: Rävala pst 6, 10143 Tallinn.
 2. Garantii alla ei kuulu ühepäevased kontaktläätsed. Muudel kontaktläätsedel peab puudus ilmnema esmakordsel kasutuskorral. 
 3. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud hiljemalt 2 tööpäeva jooksul.
 4. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@lensnet.ee või helistada telefonil 577 033 00. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

6. Konfidentsiaalsus ja privaatsus. Vaata isikuandmete töötlemise täpseid tingimusi SIIT.

 1. Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. 
 2. Müüja kohustub mitte edastama ostjat puudutavaid andmeid kolmandatele osapooltele, v.a. andmed, mis on vajalikud postiteenuse osutamiseks postiteenust pakkuvale ettevõttele. 
 3. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
 4. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

7. Lõppsätted

 1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@lensnet.ee või helistada telefonil: 577 033 00. 
 2. Lepingust tulenevad vaidlused lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada SIIN. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole (ODR platvorm - http://ec.europa.eu/consumers/odr/).
OÜ Lensnet
Rävala pst 6, 10143 Tallinn
Tööaeg
E - R / 10:00 - 17:00
(+372) 577 033 00