Läätsede kasutamine

Silma asetamine

1. Kontaktläätsede kasutamisel on väga oluline pidada kinni headest hügieenitavadest. Enne igat kontaktläätse silma asetamist või eemaldamist pese ning kuivata käed hoolikalt. Aseta silma ainult terve ja puhas kontaktlääts ning kindlasti ära kanna kontaktläätsesid üle aja.

2. Enne iga kontaktläätse silma panemist puhasta kontaktlääts peopesal puhta hooldusvahendiga, läätse õrnade ringjate liigutustega „masseerides”. Kontaktläätse käsitsemisel väldi küüntega kontaktäätse puudutamist ning läätse kokkupigistamist sõrmede vahel.

3. Enne läätse silma asetamist kontrolli, kas ta on õiget pidi. Õiget pidi lääts meenutab oma kujult kausikest ning läätse ääred vaatavad üles või sissepoole. Vale on, kui lääts meenutab kujult supitaldrikut ning läätse servad on kaardunud väljapoole.

4. Aseta kontaktläätsed silma hea valgustusega kohas, soovitavalt laua taga istudes. Abiks võid kasutada peeglit. Kraanikausi kohal kontaktläätsi silma pannes sulge äravooluava.

5. Leia endale mugav viis kontaktläätse silma panemiseks. Ei ole väga oluline, kas sa paned läätse silma oma juhtkäega või mitte. Lihtsam on, kui asetad kontaktlääte silma nimetissõrmega. Fikseeri kindlasti laud, et vältida pilgutamist ning lihtsustada kontaktläätse silma asetamist. Nii väldid ka kontaktläätse kokku puutumist laugude ja ripsmetega. Oluline on, et asetad kontaktläätse silma õrnalt

6. Läätse silma asetamisel vaata kergelt ülespoole. Kui lääts on silma peal, pööra pilk otseks ja seejärel pisut alla ning lase laud õrnalt lahti (võid lasta enne lahti ka alalau, seejärel ülalau). Korda sama teise silmaga

7. Veendu, et kontaktläätsed on silmas mugavad. Hõõrdumis- või ebamugavustunde korral eemalda läätsed silmast, kontrolli, et kontaktlääts on terve, õiget pidi ning puhasta läätsed uuesti. Peale seda võid nad uuesti silma asetada.

8. Nüüd võid soovi korral teha ka jumestuse.
Kui kasutad kontaktläätsesid päris esimest korda, hoia neid esimesel päeval silmas 2-3 tundi ning pikenda iga järgneva päevaga kasutuskorda ühe tunni kaupa kuni tunned, et kontaktläätsesid on mugav kasutada kogu ärkeloleku aja. Silmade kuivustunde korral kasuta niisutavaid silmatilkasid, mis on mõeldud koos kontaktläätsega kasutamiseks.

OÜ Lensnet
Rävala pst 6, 10143 Tallinn
Tööaeg
E - R / 10:00 - 17:00
(+372) 577 033 00