Värvilised läätsed

Avaldatud: 05.05.2021

Värvilised läätsed võimaldavad sul oma silmavärvi muuta ja luua oma loomuliku silmavärvi rõhutava või vastupidiselt uue ja julge või siis nende vahepealse väljanägemise – olenevalt kas siis soovid toonitada oma igapäevast välimust või olla täitsa teist nägu Halloweenipeol või mõnel muul erilisel üritusel.

Värvilised läätsed on saadaval nii arsti või optometristi poolt määratutena korrigeerivate läätsedena kui ka 0-tugevusega:

  • Arsti või optometristi poolt määratud värvilised läätsed korrigeerivad lühinägelikkust, kaugnägelikkust või astigmatismi, samas ka rõhutades loomulikku silmavärvi või muutes seda täielikult.
  • 0-tugevusega värvilised läätsed on kandmiseks ainult kosmeetilistel põhjustel silmavärvi muutmise eesmärgil ning neil ei ole korrigeerivat mõju silmale.

Värvilised läätsed võivad maksta rohkem kui tavalised läätsed, kuid paljude värviliste läätsede kandjate jaoks kaalub võimalus muuta oma silmavärvi selle maksumuse üle.

Mõned inimesed eelistavad dramaatilist transformatsiooni, samas kui teised on rahul tagasihoidlikumaga. Millist tüüpi inimene oled sina?

Erinevat tüüpi värvilised läätsed

Enamus värvilised läätsed on disainitud selliselt, et need vaid kopeerivad silma värvilise osa – iirise - loomulikku värvi. Kuna see ala koosneb värvilistest kujunditest ja joontest, siis on ka mõned värvilised läätsed valmistatud reast värvilistest täppidest ja teatud järjestuses värvilistest joontest, et need näeksid silmas võimalikult naturaalsed välja. Läätsede keskmine osa, mis asetub pupilli peale, on läbipaistev, et läbi selle oleks võimalik näha.

Värvilised läätsed on saadaval kolmes erinevas intensiivsuses:

  • Kerge toon hõlbustamaks läätsede käsitsemist. See on tavaliselt helesinine või rohekas toon, mida on läätsele juurde lisatud selleks, et näeksid seda paremini selle silmapanemisel või silmast eemaldamisel ning juhul, kui juhtud läätse maha pillama.  Kerge tooniga läätsed on suhteliselt õrna värviga ning loomulikku silmavärvi mõjutavad nad vaid kergelt, kui sul on heledad silmad.
  • Rõhutav toon. See on ühtlane kuid läbipaistev toon, mis on kergest toonist vaid õige veidi tumedamat tooni. Nagu ütleb ka nimi, on need mõeldud loomuliku silmavärvi rõhutamiseks.  Seda tüüpi värvinguga läätsed on tavaliselt sobivaimad neile, kellel on heledad silmad ja soovivad muuta neid intensiivsemaks. Vaata FreshLook Dimensions, Colorvue Cheerful, FreshKon Colors Fusion.
  • Läbipaistmatu toon. See on läbipaistmatu toon, mis muudab silmavärvi täielikult. Kui sul on tumedad silmad, siis on sul oma silmavärvi muutmiseks vaja just seda tüüpi läätsesid. Läbipaistmatu tooniga värvilised läätsed on saadaval suures värvivalikus, k.a. pruun, roheline, sinine, lilla ja hall. Proovi näiteks AirOptix Colors, FreshLook Colors, FreshLook Colorblends või FreshKon Alluring Eyes läätsi. Siia alla kuuluvad ka kõik efektläätsed!

Tutvu valikuga!

Loe veel
OÜ Lensnet
Rävala pst 6, 10143 Tallinn
Tööaeg
E - R / 10:00 - 17:00
(+372) 577 033 00