Milline on parim hooldusvahend kontaktläätsedele?

Avaldatud: 06.10.2021

Lisaks otsustamisele, mis tüüpi kontaktläätsed sobivad teie silmadele, on kontaktläätsede kandjate jaoks üks raskemaid otsuseid parimate hooldusvahendite valimine. Kõigi silmad on ainulaadsed ja vajavad erinevaid hooldustavasid, seega pole ühtegi parimat hooldusvahendite brändi. Kuigi on oluline rääkida oma optometristiga, milline lahendus teile kõige paremini sobib, on oluline teada ka turul pakutavate erinevat tüüpi kontaktläätsede hooldusvahendite eelistest ja puudustest.

Põhimõtteliselt on kahte erinevat tüüpi desinfitseerimislahuseid: mitmeotstarbelised ja vesinikperoksiidil põhinevad. Mõlemad töötavad kontaktläätsede desinfitseerimiseks ja puhastamiseks, kuid erinevad nõutavate sammude arvu poolest. Peamine erinevus mitmeotstarbelise ja vesinikperoksiidil põhineva hooldusvahendi vahel on see, et mitmeotstarbeline lahus puhastab ja desinfitseerib, vesinikperoksiidil põhinev lahus aga ainult desinfitseerib. Vesinikperoksiidil põhineva lahuse kasutamisel on läätsedelt vesinikperoksiidi jälgede eemaldamiseks vajalik täiendav samm.

Mitmeotstarbelises läätselahuses on rutiinne režiim, mis tähendab, et vedelik puhastab ja desinfitseerib teie läätsed ilma hõõrumiseta. Kuigi see võib tõsi olla, soovitab enamik optometriste ka mehaanilist puhastamist, et tagada läätsede täielik puhastamine. Mitmeotstarbeline läätsehoolduslahus on suhteliselt soodne ning see on kiire ja lihtne viis kontaktläätsede puhastamiseks ja desinfitseerimiseks. Kasutusmugavus ja madalad kulud muudavad selle lahenduse läätsekandjate jaoks sobivaks.

Vesinikperoksiidil põhinev läätselahus nõuab natuke rohkem aega ja hoolt. Neile, kes otsivad kiiret ja lihtsat viisi läätsede puhastamiseks, ei pruugi see olla kõige parem lahendus. Selle kasutamiseks tuleb kontaktläätsed puhastada puhastuslahusega, seejärel desinfitseerida vesinikperoksiidiga. Kuna vesinikperoksiid võib olla silmadele kahjulik, tuleb lahus pärast soolalahusega desinfitseerimist puhastada. Soolast lahust ei tohiks kunagi üksi kasutada, kuna sellel pole desinfitseerimisvõimet, kuid see on vajalik vesinikperoksiidi neutraliseerimiseks. Kui soolalahus unustatakse ja vesinikperoksiid satub silma, siis on ärritus ja võimalikud silmakahjustused tõenäolised. Ehkki mitte kõigi jaoks, on see lahendus ehk parim lahus tundlikele silmadele, eriti neile, kes on tundlikud mitmeotstarbeliste lahuste koostisosade suhtes.

Kokkuvõttes pole tegelikult olemas ühte parimat läätsehoolduslahust. Enne teile sobiva hooldusvahendi valimist on kõige parem konsulteerida oma optometristiga.

Loe veel
OÜ Lensnet
Rävala pst 6, 10143 Tallinn
Tööaeg
E - R / 10:00 - 17:00
(+372) 577 033 00